Svatý týden v modřanském kostele

Z důvodů vládních opatření (platných aktuálně do Bílé soboty 6.00 hodin), jsou zatím všechny bohoslužby až do odvolání neveřejné!

• Mši svatou na památku Poslední večeře Páně budeme sloužit i za Vás na Zelený čtvrtek v 19.00 hodin.
  • Velkopáteční obřady pak budou bez účasti veřejnosti v 15.00 hodin.

Od Bílé soboty dál se bude program odvíjet od aktualizace vládního nařízení. Sledujte proto naše webové stránky, nástěnku nebo zavolejte.

Svátost smíření před Velikonocemi:

Příležitost ke svátosti smíření bude od pondělí do Velkého pátku (včetně) v níže uvedených časech. Požádejte kněze, který bude k zastižení ve zpovědnici nebo v sakristii. V případě nutnosti je možné se domluvit i telefonicky.

Kostel bude k soukromé modlitbě a k přijetí svátostí otevřen:

• Květná neděle: 8.00 – 10.00 hod.
  • Pondělí, úterý a středa: 18.00 – 19.00 hod.
  • Zelený čtvrtek: 16.30 – 19.00 hod.
  • Velký pátek: 16.30 – 19.00 hod.
    • Na Velký pátek a Bílou sobotu je možné podávat svaté přijímání pouze nemocným nebo umírajícím (viatikum). Z tohoto důvodu se nebude při návštěvě kostela podávat sv. přijímání.
  • Bílá sobota: 9.00 – 15.00 hod.
  • Neděle Zmrtvýchvstání Páně: 8.00 – 10.00 hodin

Prosíme návštěvníky kostela o dodržování příslušných nařízeních Vlády ČR.

Prakticky to znamená využívat nabízené časy k návštěvě kostela průběžně, dodržovat příslušné odstupy. Samozřejmostí je nošení roušek, vyvarování se návštěvy při sebemenší zdravotní komplikaci a přísné dodržování hygienických pravidel.

Přejeme Vám požehnaný vstup do Svatého týdne 2020!                                                                                                                                                 P. Josef a P. Karol